Prices range from $49, $59, or $69 a class. Each class lasts between 3 and 4 hours. That comes out to about $15 - $17 per hour! Not bad for learning, eating, and socializing! Learning to cook for yourself and your family is a rewarding experience that will help save you money by not dining out so often, and helping to bring your family and friends closer through a nice, home-cooked meal.
$49 - Knife Skills, Wine & Cheese, and Classic Cocktails
$59 - All classes unless otherwise noted
$69 - Basics I, II, and III
Click here to check them out.
Keep the Faith!
Until next time,
~E
~E
No comments:
Post a Comment